İzmir Üniversitesi Öğretim Üyesi ilanı

0

Üniversitemiz 2547 Sayılı Yüksek Öğretim Kanunu” Öğretim üyeliğine Yükseltilme Atanma Yönetmelik hükümlerinde aranan koşulları yerine getirmiş olmak kaydı ile aylık ve özlük hakları yönünden 4857 sayılı İş Kanunu hükümlerine tabi olarak öğretim elemanı alınacaktır. İlana konu olan kadrolar tam zamanlıdır. Profesör, Doçent ve Yardımcı Doçent kadrolarına başvuracakların İzmir Üniversitesi Akademik Atama ve Yükseltme Kriterlerini sağlaması; anabilim dalını belirtir bir dilekçenin ekinde, nüfus cüzdanı fotokopisi, 2 fotoğraf, özgeçmiş, öğrenim durumunu gösteren belgeler (onaylı suret ve yurt dışından alınan diplomalar için denklik belgesi) ile Profesör ve Doçent kadrosuna başvuracakların doçentlik belgesi, bilimsel yayın ve çalışmalarını kapsayan dosyasını (Profesörlük için 6 takım, Doçent ve Yardımcı Doçent için 4 takım) vermeleri gerekmektedir.

Başvurular bu ilanın Resmi Gazete’de yayımı tarihinden itibaren 15 gün içinde İzmir Üniversitesi Personel Müdürlüğüne şahsen veya posta aracılığı ile yapılabilir. Postadaki gecikmeler ve eksik belge ile yapılan başvurular dikkate alınmaz. İnternet üzerinden başvurular kabul edilmez. Kadro adetleri, başvuru koşulları ve başvuru için gerekli belgeler diğer tamamlayıcı bilgiler ilgili birimlerden veya www.izmir.edu.tr internet adresinden öğrenilecektir.

Duyurulur.

FAKÜLTE BÖLÜM ANABİLİM DALI KADRO UNVANI ADET ARANAN NİTELİKLER
SAĞLIK YÜKSEKOKULU Beslenme ve Diyetetik Yrd. Doç. Dr. 3 Beslenme ve Diyetetik alanında doktora yapmış olmak
Doç. Dr. 1
Prof. Dr. 1
Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Yrd. Doç. Dr. 1 Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Yüksekokulu Mezunu ve Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon alanında yüksek lisans ve doktorasını tamamlamış olmak.
MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği (İngilizce) Yrd. Doç. Dr. 1 Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü Mezunu ve doktora çalışmalarını lazerler ile ilgili konuda yapmış olmak.
İKTİSADİ VE İDARİ BİLİMLER FAKÜLTESİ Turizm İşletmeciliği (İngilizce) Yrd. Doç. Dr. 3 Turizm İşletmeciliği alanında doktora yapmış olmak
Doç. Dr. 1
Prof. Dr. 1
TIP FAKÜLTESİ Dâhili Tıp Bilimleri Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Yrd. Doç. Dr. 1 Çocuk Gastroenterolojisi Yan Dal Uzmanı olmak ve karaciğer nakli konusunda deneyimli olmak.
Yrd. Doç. Dr. 1 Çocuk Nefrolojisi yan dal uzmanı olmak ve böbrek nakli konusunda deneyimli olmak.
Yrd. Doç. Dr. 1 Çocuk Hematolojisi Yan Dal Uzmanı olmak.
Yrd. Doç. Dr. 1 Antenatal hidronefrozlu bebeklerin izlemi ve yönetimi konusunda çalışma yapmış olmak.
İç Hastalıkları Yrd. Doç. Dr. 1 Gastroenteroloji Yan Dal Uzmanı ve İrritable barsak sendromlu hastalarda adrenerjik gen polimorfizmi konusunda çalışma yapmış olmak.
Yrd. Doç. Dr. 1 Nefroloji Yan Dal uzmanı ve Böbrek nakli konusunda deneyimli olmak.
Doç. Dr. 1 Endokrinoloji Yan Dal Uzmanı olmak.
Yrd. Doç. Dr. 1 Endokrinoloji Yan Dal Uzmanı olmak.
Cerrahi Tıp Bilimleri Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Yrd. Doç. Dr. 1 Ağız, yüz ve çene cerrahisi yan dal uzmanlığı olmak.
Genel Cerrahi Yrd. Doç. Dr. 1 Yoğun Bakım hastalarında ve farklı cerrahi hastalık gruplarında prognostik skorlama sistemlerinin etkinliklerinin karşılaştırılması üzerine çalışmalar yapmış olmak.
Tıbbi Patoloji Doç. Dr. 1 Pediatrik patolojide deneyimli ve hipoksi reperfüzyon hasarı konusunda deneysel yayınlar yapmış olmak.
Anesteziyoloji ve Reanimasyon Prof. Dr. 1 Yoğun bakım yan dal uzmanlığı , anesteziyoloji ve reanimasyon board belgesi sahibi olmak ve KVC cerrahi anestezisi deneyimli olmak.
Yrd. Doç. Dr. 1 Yoğun bakım deneyimli olmak.
Yrd. Doç. Dr. 1 KVC Cerrahi anestezisi ve Yoğun bakım deneyimli olmak.
Kadın Hastalıkları ve Doğum Doç. Dr. 1 Laparoskopik cerrahi ve onkoloji cerrahisi deneyimli olmak.

 

 

Cevap Yaz

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.