Liderlik Becerilerinizi Hızlı Bir Şekilde Geliştirmenin En İyi 3 Yolu

0

*İyi bir lider olabilmenin üç yolu vardır.

1.Becerilerinizi Değerlendirin:Liderlik becerilerinizi değerlendirmeye açık olun. Hatalarınızı görmek zor olsa da, zayıf yönlerinizi anlamıyorsanız, iyileştirmenin başka yolu yoktur.Organizasyon becerilerini değerlendirmek için internette onlıne sınavlara katılın.Bu işi için uygulanan testler var.Bu testleri iş çevreniz ve çalışanlarınızla çözeceksiniz.İş çevrenize ve  çalışanlarınıza size geribildirimde bulunmaları için eposta gönderin.Geri bildirim aldıktan sonra, size zaman ayırdıkları için teşekkür notu göndermeyi unutmayın.

2,Daha Fazla İletişim Kurun:Tüm personelinizle iletişim kurun.Örneğin haftalık toplantılar yapın.Ayrıca zaman zaman çalışanlarınızla yüz yüze görüşmeler yapın.Böylece çalışanlarınız kendilerine değer verdiğinizi anlayacaktır.Onlıne bir bülten hazırlamayı deneyin.

3,Öğrenmeye devam et:Küçük bir işletme sahibi olarak zamanınız ve paranız kısıtlı olabilir. Ancak liderlik becerilerinizi güçlendirmeye öncelik vermeniz gerekir.Sizinle alakalı olan kitap ve makaleleri okuyun.Çeşitli seminer ve eğitimlere katılın.ayrıca çok sayıda kaliteli onlıne kurslar var.Gündemi sürekli takip edin.

“Usta bir iktisatçı…bir dereceye kadar matematikçi, tarihçi, devlet adamı ve filozof olmalı…Geçmişin ışığında, geleceği amaçlayarak bugünü çalışmalı. İnsan doğasının hiçbir parçasını, dikkatinin dışına atmamalı…Bir sanatçı kadar soğuk ve dürüst, buna karşılık bazen bir siyasetçi kadar dünyaya yakın olmalıdır.”. John Maynard Keynes

Cevap Yaz

Your email address will not be published.