Mutlu ve Stressiz Çalışanlara Sahip Olmanın Yolları

0

Yapılan araştırmalar,mutlu çalışanların daha iyi performans gösterdiğini açıklıyor.Çalışanlarınızı mutlu tutmak ve iş yerindeki stres düzeylerini azaltmak  bir işletme sahibi olarak işinizin bir parçasıdır.  Değer verilen ve saygı duyulan çalışanlar daha iyi işler yapma eğilimi gösterir ve uzun yıllar aynı şirkette kalır.Bu da düşük masraf ve dolayısıyla maliyet tasarrufu anlamına gelir.

Hiç kimse maaşın önemli olmadığını iddia edemez,tabiki iyi maaş almak önemlidir. Bunun yerine iş güvenliği, Sağlık sigortası ve emeklilik maaşları, özellikle son birkaç yılın değişen istihdam ortamına karşı, tüm yaş grupları için önem kazanmıştır.

Küçük işletmelerin mutluluk oranını artırmaya ve çalışanlar arasındaki stres seviyelerini düşürmeye yardımcı olabilecek diğer yolları: Çalışanlar fikirlerini özgürce ifade edebilecekleri zamanlarda ve bu fikirlere değer verildiğinde  en katılımcı ve en verimli kişilerdir. Ayrıca, çalışanların işlerini, işin genel amaç ve hedeflerine bağlayabilmesi önemlidir. Düzenli e-posta ve bir bülten bu konuda yardımcı olabilir.Çalışanlarınızı, müşteri segmentleriniz için de aynı derecede önemli olan değerli bir pazar segmenti olarak görün.
“Çalışan deneyimine”önem verin ve geliştirin.
Çalışanlarınızın, marka değerlerinizi ve niteliklerinizi, müşterilerinizin istediği gibi her gün hissettiğinden emin olun.
Çalışanları ürün ve hizmetlerinizi kullanmaya teşvik edin ve dürüst geribildirim verin.
İşyerinin bir parçası olarak eğlenin.
Başarıları kutlayın.
Mutlu ve stres içermeyen çalışanlar, müşteri hizmetlerinde ve kaçınılmaz olarak işletmenizin alt satırında ezici bir olumlu etki yapabilir.

“Usta bir iktisatçı…bir dereceye kadar matematikçi, tarihçi, devlet adamı ve filozof olmalı…Geçmişin ışığında, geleceği amaçlayarak bugünü çalışmalı. İnsan doğasının hiçbir parçasını, dikkatinin dışına atmamalı…Bir sanatçı kadar soğuk ve dürüst, buna karşılık bazen bir siyasetçi kadar dünyaya yakın olmalıdır.”. John Maynard Keynes

Cevap Yaz

Your email address will not be published.