Neden Online Mülakat Tercih Edilmelidir?

0

İşe alım yöneticilerinin ve işe alım görevlilerinin% 85’inden fazlası, video görüşme sürecinin kendilerine zamandan ve paradan tasarruf ettirdiğini kabul etmiştir.

Video görüşmelerin faydaları:

1. Daha Fazla Aday Havuzu:

İsterseniz tek yönlü videoları kullanarak adaylarınızla mülakat yaparsınız, bu araçlar size coğrafi bölgenizin dışından röportaj yapabilmenizi sağlar.Mükemmel adayınız uzmanlaşmış veya üst düzey becerilere sahip biri olabilir. Bölgenizin dışından kiralama olanağına sahip olmak, daha fazla kişiyi cezbedebilir ve size daha nitelikli adaylar verebilir.

2. Daha Az Zamanlı Daha Fazla mülakat:

Video konferans veya tek yönlü video kullanmak, daha kısa sürede daha fazla aday görmenize olanak tanır. Seyahat düzenlemeleri yapmak zorunda kalmadan planlama sorunlarını azaltır ve her iki taraf için de uygun bir zaman bulmak daha kolaydır.Daha fazla insanın görüşme yapabilmesi, potansiyel adayları daha hızlı daraltmakta ve boş pozisyonları doldurma süresini kısaltmaktadır.

3. Seyahat Maliyeti Olmadan Yüz Yüze İletişim:

Canlı bir video konferans, işe alım ekiplerine, görüşülen kişinin beden diline dayalı olarak daha iyi bir izlenim bırakmasını sağlar.

İleriye dönük düşünen bir şirket olarak, canlı video konferanslara katılmak kurum kültürünün bir parçası olabilir ve eğer aday bu teknolojiyi kullanmakta tereddüt ediyorsa,şirketiniz için uygun olmayabilir.

Video görüşmeleri adayların şirkete uygun bir aday olup olmadığını saptamak için harika bir yoldur. Video  telefon görüşmeleri, daha güçlü bir ilişki kurmanıza ve daha iyi bir izlenim bırakmanıza yardımcı olur.

Cevap Yaz

Your email address will not be published.