Network Marketing Sistemi

0

NETWORK MARKETİNG SİSTEMİ

Geçtiğimiz ay bir network firmasının bünyesinde çalışmaya başladım. Sistem çok basitti ve gerçekten de çalışma şartları bana uyuyordu. Daha doğrusu çalışma koşullarını kendim ayarlayabiliyordum. Başladığım işi en güzel şekilde yapıp daha çok kazanç sağlayabilmek amacıyla da bu konu hakkında firmanın kaynaklarını ve interneti kullanarak araştırmalar yaptım. Bu hafta ki yazımda öncelikle sistemi tanıtıp ardından da nasıl başarılı satış yapabileceğimiz hakkında bilgi vereceğim.

Sistemi anlatmaya Network Marketing nedir ondan başlayalım. Network Marketing Türkçe karşılığı ile ağ pazarlama anlamına gelmektedir. Bu ağ pazarlamanın temelinde satış yatmasına rağmen klasik ticaret sisteminden daha basit, bazı alanlarda çok daha faydalı ve ciddi derecede kar elde edebileceğimiz bir sistem. Öncelikli olarak bu sistemin içerisinde klasik ticaret sisteminde ki gibi sermaye, risk, tecrübe gibi kavramlar neredeyse yok gibi.

İnsanların bir işe başlarken önlerinde ki en büyük engeli sermayedir. Yüklü miktarda bir sermayen yoksa bu işe girebilme ve kar elde edebilmen neredeyse imkânsız. Ağ Pazarlama sistemi bu konuya çok güzel bir açıklık getirmiş ve sermaye gerekliliğini ortadan kaldırmış. Firmada gerekli işlemleri tamamladıktan sonra sana belli bir limite kadar ürünü daha sonra ödemek şartı ile verebiliyor. Elde ettiğin ürünleri satman ve gelirini tahsil edebilmen amacıyla 1 ay gibi bir süre veriyor. Bir manada finansmanını sağlanıyor. Dolayısıyla sıfır sermaye ile işe başlıyorsun.

Bu firmalar piyasada ki birçok kuruluş gibi zorlu sınavlar uzun uzadıya mülakatlar yapmıyor. Satış konusunda başarılı olabileceğini düşünüyorsan ve bu konuda istekliysen direk işe başlayabiliyorsun. Yani bizden tecrübe de istemiyor.

Girişimcileri en çok korkutan şeylerden bir tanesi de şüphesiz ki iflas etmektir. Başladığı yolda işlerin yolunda gitmemesi sonucunda iflasın eşiğine gelebilmektir. Network sisteminde böyle bir riskimizde yok. Sermaye yoksa kaybedeceğin bir anaparan da yoktur zaten. Yani batmak için çok çok uğraşmak gerekir diye düşünüyorum.

Ağ pazarlama sistemi tamamıyla ekip işidir. Başarılı olup daha çok kar edebilmek için güçlü ve büyük ekipler kurmak gereklidir. Dolayısıyla da ikna kabiliyetimizin ve insanlar ile iletişimlerimizin güçlü olması gerekmektedir.

 

Untitled

 

Sattığın her üründen yüzde 30 a varan karlar elde ediyorsun. Ama çok kazanmak için bence bu yeterli değil. Yaptığın her üyenin satışından yüzde 5-10 civarında kar elde ediyorsun. Üye sayın arttıkça grup oyuncusu, uzman, yönetmen gibi unvanlar da elde ederek karın yanında sabit ücretler de almaya başlıyorsun.

Şunu da eklemeliyim ki bu işte ne kadar çok çalışırsan o kadar da çok kazanıyorsun. Aylık 30 000 lira gibi dev ücretler alabilirsin. Tabi bu o kadar kolay görünmüyor.

 

kk

 

Cevap Yaz

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.