Nokia Zor Günler Geçirdi, Milyonlarca Dolar Kaybetti

0

 

Nokia satış tahminlerinin çok altında kaldı ve büyük kayıplar yaşadı.

Nokia, cihazlarını ve hizmetlerini Microsoft’a sattığı için pazardaki yerini geri kazanmak için uğraşıyor. Bu doğrultuda, HMD Global şubat ayında 425 çalışanı ile başarılı çalışmalar gerçekleştirdi. Bu süreçte Nokia bir çok farklı anlaşma ile işleri düzeltmeye çalıştı, yeni rapora göre bunu yapamayacağı anlaşıldı.

Geçen yıldan daha düşük gelirlere sahip olan Nokia, analistlerinin mali yılın ikinci çeyreğinde zarar beklediklerini söyledi. Şirket 260 milyon avro zarara uğrarken, bu rakam 267 milyon eureoya yükseldi. Öte yandan satışlar geçen yıla göre yüzde 1’lik bir düşüş yaşadı ve toplam zararı 5,31 milyar € olarak gerçekleşti.


Bu düşüşe rağmen, Nokia Nokia 6.1 Plus gibi yeni cihazlara direnmeye çalışıyor. Şirketin önümüzdeki dönemde beklenen Nokia 9 gibi akıllı telefon modelleri ile pazarda büyük bir sıçrama yapması bekleniyor.

“Usta bir iktisatçı…bir dereceye kadar matematikçi, tarihçi, devlet adamı ve filozof olmalı…Geçmişin ışığında, geleceği amaçlayarak bugünü çalışmalı. İnsan doğasının hiçbir parçasını, dikkatinin dışına atmamalı…Bir sanatçı kadar soğuk ve dürüst, buna karşılık bazen bir siyasetçi kadar dünyaya yakın olmalıdır.”. John Maynard Keynes

Cevap Yaz

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.