Omsan’la Lojistik Yolculuğu

0

“OMSAN  LOJİSTİK” ile Gençlik yollarda…

 

Lojistik sektörünün en temel ihtiyaçlarından biri nitelikli ve bilinçli iş gücünü bulunamamasıdır. Omsan Lojistik;  bu düşünce ile üniversite gençlerinin özellikle lojistiğe ilgi duyan gençlerin lojistik sektörünü tanımaları adına “Omsan’ la Lojistik Yolculuğu”  adlı eğitimler verip lojistik ve faaliyetleri konusunda gençleri gelişen ve küreselleşen bir dünyaya kapılarını açıyor. Üniversiteli gençler 5 Nisan 2013 tarihine kadar Omsan Facebook sayfasından kayıt olabileceklerdir.

 

Nisan ayının 17’sinde Omsan İstanbul Cevizli Ana Kampüsü ile üniversiteli öğrenciler ; lojistiği daha yakından tanıyacak ;  T.C. Kalkınma Bakanlığı ve İstanbul Kalkınma Ajansı’nın katkılarıyla gerçekleşen bu gezide Türkiye’de bir ilk olarak “Emniyetli ve Ekonomik Sürüş Simülatörü’ nü (LOGICA) deneme fırsatı yakalayacaktır. Bu simülatör 6 DOF hareket serbestisine sahip olması ve treylerde taşınan yükü de simüle etme özelliği nedeniyle lojistik sektörüne yönelik geliştirilmiş ilk simülatör konumundadır. Gençler bir yandan gezdirilecek ; öte yandan lojistik ve lojistiğin geleceğine yönelik sohbetlerde merak ettikleri sorulara yanıt bulacaklardır.

 

İstanbul Cevizli Kampüsünü gezen öğrenciler gezilerine Omsan Tuzla deposuyla devam edeceklerdir. Omsan Tuzla deposunda öğrenciler ; depo ve depo faaliyetlerini ; depoda kullanılan teknolojik araçları ve altyapılarını gözlemleyeceklerdir.

Omsan Tuzla Fabrikasından sonra Orhanlı Lojistik Kampüsü’nde otomotiv lastiği ve otomotiv lastiğinin süreçleri hakkında bilgilendirilecektir.

Omsan Lojistik Kalite Sistemleri ve İnsan Kaynakları Müdürü Bilge Baykurt Özkes ; bir sosyal sorumluluk bilinciyle gençlere lojistiği daha yakından tanımalarını sağladıklarını belirtti.

Cevap Yaz

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.