Önde Gelen Mobil Uygulama Mağazalarında Bulunan Uygulama Sayısı – 2017

0

Aşağıdaki istatistik, Mart 2017’den itibaren önde gelen mobil uygulama mağazalarında indirilebilecek uygulama sayısıyla ilgili verileri içermektedir.

Mart 2017 itibariyle, Android kullanıcıları 2,8 milyon uygulama arasından seçim yapabilmiştir. Apple’ın App Store ise, 2.2 milyon mevcut uygulama ile ikinci büyük uygulama mağazası olarak kaldı.

Şu anda, uygulama dağıtımı için en büyük iki platform, iOS kullanıcılarına hitap eden Apple’ın App Store’u ve Android işletim sisteminin resmi uygulama mağazası olan eponymous şirketine ait olan Google Play’dir .

Mobil uygulamaların bilgisayar uygulamalarına göre nispeten daha kolay oluşturulması ve ayrıca önemli ölçüde daha düşük fiyat ile beraber her geçen yıl daha fazla üreten ve büyüyen bir endüstriye dönüştürülmüş olması mobil uygulama sayısındaki artışları desteklemiştir. Aslında tam olarak kaç tane uygulama olduğunu bilmek imkansızdır, ancak Mart 2017’den bu yana yalnızca Google Play’de 2,8 milyon – yani bir önceki yılın Aralık ayına göre 200 bin daha fazla – uygulama vardı . Bununla birlikte, 2016 verileri, indirilen birçok uygulamanın birden fazla kullanılmadığını gösteriyor.

Uygulamalar, kullanıcılara bir uygulamanın kullanımı için az miktarda para yatırmalarını (Apple Store’da ortalama 1.02 ABD doları) isteyebilir, aksi takdirde ücretsiz bir premium özelliklere erişmek için ücretlendirme gibi çeşitli yollarla gelir elde ederler veya reklam alanı satabilirler. Farklı bir araştırma gösteriyor ki Mobil oyun uygulamalarına yönelik global tüketici harcamaları 2021’de 105.2 milyar dolara ulaşacak.

Cevap Yaz

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.