Para Ekonomi Blogu Borsa Dolar Euro Altın Pazarlama Reklam Haber analiz Paranomist iibf iktisadi bilimler fakültesi Haberleri ingilizce makaleler piyasalar

Personel Özlük İşleri ve Bordro Uzmanlığı Sertifika Programı

0

Son yıllarda İş Kanunu, Sosyal Güvenlik Kanunu, İş Sağlığı & Güvenliği Kanunu, Gelir vergisi Kanunu, Vergi Usul Kanunu ve işverenleri çalışan yönetimi konusunda ilgilendiren tüm kanunlarda sık sık değişiklikler yapılmaktadır. Bu durum, çalışma hayatını düzenleyen tüm kanunlarla ilgili uygulamaların takip edilebilmesini zorlaştırmaktadır.

Uygulamalara hakim olmayan yöneticiler, insan kaynakları birimi ve mali işler çalışanları hatalar yapabilmektedir. Bu uygulama hataları, işletmeleri riskli durumlarla karşı karşıya bırakmaktadır. Bazı durumlarda ise çalışanları verimliliği anlamında problemler yaşamaktadır.

Bu risklerle ilgili idari para cezalarıyla karşı karşıya kalmamanız ve verimliliği optimum düzeyde tutabilmeniz için “Personel Özlük İşleri ve Bordro Uzmanlığı Sertifika Programı”nı oluşturduk, 2009 yılından bu yana tam 101 sertifika programı gerçekleştirdik.

Personel Özlük İşleri, İş Hukuku, İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu, Alt İşveren Uygulamaları, İş Sözleşmeleri, Sosyal Güvenlik Kanunu ve Bordro Yapımı hakkında he rşey bu eğitim programında!

Bu programda; özlük İşleri ve bordroya ilişkin mevzuat ve hesaplama yöntemleri hakkında bilgi sahibi olabilmeleri ve personel özlük bilgilerini farklı durumlar için yorumlayarak; Mevzuat hakkında bilgilerin yenilenmesini sağlamak. Personel Ücret bordrosu Kavramı ve 5510 Sayılı yeni SGK yasası ile şahıs sigorta primi ödemelerinin ücret bordrosunda indirim konusu yapılması, 5510 Sayılı yasaya görev devreden SGK matrahları hesaplamasında ve uygulamalarda ortaya çıkan sorunlar çerçevesinde bilgisayar ve elle örnek bordro hesapları yapılarak katılımcılara uygulama becerilerinin kazandırılması amaçlanmaktadır.

Toplam 4 gün içerisinde 24 saat süren bu programda katılımcılar şu konularda eğitim görürler ve vaka çalışmaları yaparlar;

  • Özlük işlemleri,
  • İş hukuku uygulamaları,
  • Sosyal güvenlik kanunu uygulamaları,
  • İnsan kaynakları,
  • Bordro uygulamaları,
  • 6331 sayılı iş sağlığı ve güvenliği kanunun, 6098 sayılı borçlar kanunun ilgili uygulamaları,
  • Vergi kanunu ve yönetmelik uygulamaları

Hedef kitlesini; özel ve kamu kurumlarında insan kaynakları veya mali işler biriminde özlük işleri, iş hukuku ve / veya bordro konularından sorumlu çalışanlar veya bu konuda işe başlayacak olan kişiler oluşturuyor.

Programın sonunda katılımcılar; bir destek ihtiyacı duymadan özlük işleri, iş hukuku, bordro, SGK  ve çalışma hayatını düzenleyen kanunlarla ilgili doğru uygulama yapabilme bilgi ve becerisine sahip olabileceklerdir.

Bu sertifika programı hakkında detaylı bilgi almak için http://www.indense.net/egitim/personel-ozluk-isleri-bordro-uzmanligi-sertifika-programi.html

Sabah grubu Mali İşler Koordinatör Yardımcısı,İnsan Kaynakları Koordinatörü ve Genel Müdür Yardımcısı olarak 1987 yılından-2005 Yılına kadar görev yaptı. Daha Sonra Danışman olarak ve diğer görevleri yapmaya devam ediyor , Sosyal Medyada,Dergilerde Mesleki Konularda yazılar yazmaktadır İş ve Sosyal Güvenlik Müşaviri,İnsan Kaynakları Yönetim Danışmanı, Bilirkişi-Eğitmen, insan Kaynaklar Gelişim Derneği Yönetim Kurulu Başkanı

Cevap Yaz

Your email address will not be published.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.