Reklamların Etkisi

0

Şirketler öncelikle kendilerini geliştirmek isterler. Bu her ekonomi içinde böyle olmakla birlikte bazı ürün ve hizmetler zincirin halkası gibi birleşip ekonomiyi geliştirmeye yöneliktir. Bu duruma en güzel örneklerden biri bir süredir Vodafone İş Ortağım reklamlarıyla ekranlara yansımış durumda.

Vodafone İş Ortağım reklamları temelde firmanın geliştirdiği hizmetin kurumsal müşterilerini nasıl geliştirdiği üzerine kuruludur. Yarına Hazırım temasıyla yapılan bu ürün farklılaştırılmasının müşteriler üzerinden tanıtımıdır yapılan.

Sistem kurumsal müşterinin firmaya başvurarak bir dijital dönüşüm endeksi hesaplanmasıyla başlıyor. Bu endeks kurumların gelişen teknolojik devrimin neresinde kaldığını ve ne yapılacağanı içeren bir rapor halinde sunulmakla teori devri kapanıp, aksiyon yani hedef, plan, uygulama gibi aşamalara yerini bırakıyor.

Vodafone’un müşterilerine yaşattığı bu deneyim ile hem kendi ürün stratejisinde doğru adım atmış hem de kurumların verimliliklerini arttırarak genel ekonominin de iyileşmesine katkı sağlamıştır.

Ayrıca Vodafone bu reklam serilerinde ekonomist Cem Seymen’i kullanarak Yarına Hazırım reklamlarını daha inandırıcı ve kalıcı kılmak istemiştir. Çünkü firmalar reklam yaparken çoğunlukla kamuoyunun bildiği, tanıdığı kişileri kullanırlar. Bu sayede ürün ya da hizmetin tutundurulması daha kolaylaşacaktır.

Cevap Yaz

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.