Satılamayan Mal Stokları İle Baş Etme Yolları

0

Her yıl yaklaşık 21 milyar lira tekstil ürününün çöpe gittiğini biliyormuydunuz? Bu atılan tekstil ürünlerinin içerisinde yeni sezon ürünler de var.

Peki işletmenizin satamadığı envanteri nasıl değerlendirirsiniz? İşletmenizin satılmamış envanterini minimuma indirmenin yolları:

*Satılan ve satılmayan ürünleri ayrı ayrı gruplandırın.

*Satılamayan ürünlerde fiyat indirimi yapın.kampanyalar düzenleyin.

*Eğer imkanınız varsa elinizdeki kötü stokları aldığınız üretici firmaya iade edin.

*Gelecek sezona da saklayabilirsiniz.Alanınız varsa, satılmayan malınızı stoklamak, satacak yeni ürün stoklama maliyetini karşılamak için harika bir fikirdir.

*Satılamayan Envanteri Bir Teşvik Edici Olarak Kullanma.Bir alana bir bedava gibi.

*İnternetten satış yapabilirsiniz.

*Bir Pazaryerinde satış yapabilirsiniz.

*Satılamaz mallarınızı çeşitli sosyal kuruluşlara bağışlayabilirsiniz.

*Geri Dönüşüm. Satılmayan malları alıp gelişmekte olan ülkelere gönderen veya onları araba mendilleri ve ev yalıtımı gibi başka şeylere dönüştüren şirketler var. Bu, aslında her yıl kabaca 2.5 milyar kilo kıyafetin nihai ürününü oluşturuyor ve istenmeyen kıyafetleri düzenli depolama alanlarından uzakta tutmanın harika bir yoludur.

*Satılamaz Eşyalarınızla Takas Yapın.

Bu ipuçları, satılmamış envanterinizi minimum düzeye indirmek için size fayda sağlayacaktır.

“Usta bir iktisatçı…bir dereceye kadar matematikçi, tarihçi, devlet adamı ve filozof olmalı…Geçmişin ışığında, geleceği amaçlayarak bugünü çalışmalı. İnsan doğasının hiçbir parçasını, dikkatinin dışına atmamalı…Bir sanatçı kadar soğuk ve dürüst, buna karşılık bazen bir siyasetçi kadar dünyaya yakın olmalıdır.”. John Maynard Keynes

Cevap Yaz

Your email address will not be published.