Sosyal Medya Hesaplarının Üzerindeki Mavi Tik Ne Anlama Geliyor?

0

Instagram’da bir kullanıcı adının yanındaki mavi tik resmi, Twitter’daki mavi tik ile aynıdır – bu, hesabın doğrulandığı anlamına gelir.

Doğrulanmışsa, sosyal medya platformu tarafından onaylanan profilin, o kişinin resmi profili olduğu veya temsil ettiği marka olduğu anlamına gelir.

Bu, ünlü insanlar için özellikle yararlıdır. Ünlü isimler adına açılan sahte profiller oldukça fazladır ve onlar adına paylaşımlar yapılmaktadır, kendi fikir ve paylaşımlarını yayınladıklarını mavi tik ile anlayabiliriz.

Doğrulama emojisi talep etmek mümkün değildir ve sadece bazı kamuya ait rakamlar, ünlüler ve markaların adının yanında mavi bir onay işareti vardır.

Kullanıcıların hesabınızın sizin için gerçek bir hesap olduğunu bilmelerini istiyorsanız, bunları resmi web siteniz, Facebook sayfanız veya Twitter hesabınızdaki Instagram profiline bağlama gibi başka şekillerde gösterebilirsiniz.

Halka açık bir şahıs iseniz, bir hükümet yetkilisi veya bir markaysanız Facebook’ta doğrulanabilirsiniz.

Sıradan bir kişinin hesabı doğrulanamaz ve doğrulama için geçerli olamaz.

Facebook durumunda, bir spor, eğlence veya medya şirketini onaylıyor veya temsil ediyorsanız, kimliği doğrulanmış bir doğum sertifikası, bir ehliyet veya pasaportun yanı sıra kuruluş makalelerine de ihtiyacınız olacaktır.

Facebook sayfanızın ‘hakkında’ bölümü tamamen doldurulmalıdır, ayrıca resmi web sitenizde Facebook sayfanızın bir bağlantısı olmalıdır.

Facebook’ta bir Mavi Doğrulama tiki veya gri bir doğrulama tiki alabilirsiniz.

Twitter’da profilin gerçekliğini gösteren mavi tık yer almktadır.

Bir istek gönderebilir, ancak bir formu doldurup doğrulanmış bir telefon numarası, onaylanmış bir e-posta adresi, bir biyografi, bir profil fotoğrafı, bir başlık, bir doğum günü, bir web sitesi ve tweet’leriniz herkese açık olarak ayarlanmalıdır.

Hesap bireysel bir kişi içinse, resmi olarak verilen fotoğraflı kimlik belgesinin bir kopyasını Twitter’a bildirmeniz gerekir.

Twitter’ın neden hesabınızı doğrulaması gerektiği de size sorulacak – Twitter, sizin alanınızdaki etkilerinizi anlamak isteyen bir kişi iseniz veya bir iş profilini doğrulıyorsanız, sizin görevinizi tanımak ister.

Cevap Yaz

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.