Spotify Sanatçılar için Yeni Özellik Geliştirdi

0

Spotify, sanatçıların müziklerini bir etiket ya da dijital toplayıcı aracılığıyla doğrudan platforma yüklemelerine izin verecek yeni bir beta özelliğini duyurdu. Normalde, büyük bir etiketle (Spotify’a doğrudan müzik yükleyebilen) sanatçılar, müziklerini Spotify’a yüklemek için Tunecore gibi bir üçüncü taraf hizmetine ücret ödemek zorundadırlar.

Yükleme özelliği, hizmetin varolan Spotify for Artists platformunda yer alacak ve diğerlerinin yanı sıra sanatçıların dinleyicileriyle ilgili verileri görüntülemelerine ve editöryal çalma listesi değerlendirmesi için şarkılarını doğrudan göndermelerine olanak tanıyacak.

Yeni yükleme özelliği, şarkıların anında kullanılabileceği SoundCloud gibi çalışmayacak. Bunun yerine, Spotify, sanatçıların yayın tarihinden önce kendi müzikleri üzerinde kontrol sahibi olmaları için bir yol olarak görüyor.

Programın parçası olan kişiler, müzik ve eşlik eden sanat eserlerini yükleyebilecekleri, bir yayın günü seçebilecekleri, ek bilgiler girebilecekleri (tek bir albüm veya bir albüm gibi) ve daha sonra bir kez yayınlandığında nasıl görüneceğini önizleyen bir önizleme olarak gösterilecektir. Doğrudan yükleme ücretsiz servis olarak sunulmaktadır.

Şirket, programa katılan programın, planlanan sürümden en az beş gün önce içerik yüklemesini önerir. Böylece, Spotify’ın, hak ihlaline neden olabilecek içerik barındırmadığından emin olmasını sağlar.

Cevap Yaz

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.