Teknolojinin Gazete Baskı Sektörüne Etkisi?

0

Teknolojinin hızla gelişmesi ve online yayıncılığın artmasıyla Gazete baskı sektörünün ölümü beklenenden çok daha erken olabilir.
Şu an sektör halihazırda duraklama dönemini yaşamakta.
Son veriler, geleneksel gazetelerin, bir zamanlar büyük ölçüde basılı medyadan türetilen gelir akışını yeniden yakalaması için gelişen İnternet ve sosyal medya haber servisleri alanında yeterince kendini keşfetmediğini gösteriyor.
Pew Araştırma Merkezi’nden gelen son verilere göre, Amerika’daki hafta içi gazete dolaşımı, 2015 yılının dördüncü çeyreğinde yıllık bazda %7 oranında azalırken, Pazar dolaşımı aynı dönemde %4 oranında düştü ve her biri 2010 yılından beri en fazla düşüş gösterdi.

ABD Sayım Bürosuna göre dolaşımdaki düşüş, 2015 yılında %30 iken 2016’da %35oldu.
Aynı şekilde, 2016’da Thomson Reuters ve RR Donnelley & Sons gibi Forbes’un ‘Dünyanın En Büyük Kamu Şirketleri” listesindeki basım yapan şirketler azalan gelir elde ettiler.
Pew Araştırma Merkezi raporuna göre ABD’deki genel haber bürosu istihdamı, mevcut verilerin en son yılı olan 2014’te% 32’lik bir düşüşle 32.900 çalışana gerilediğini gösteriyor. 1994’ten ve 2014’ arasında on yıl boyunca toplam haber odası istihdamı yaklaşık 21.000 kişi , yani %39 oranında azaldı.

Daily Newspaper Circulation              : Günlük Gazete Sirkülasyonu
Newspeper Publishers Employment : Baskı Sektörü Çalışanlar
Newspeper Publishers Revenur          : Baskı Firmalarının Gelirleri

Cevap Yaz

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.