Twitter Uyardı: Twitter Şifrenizi Değiştirin

0

Twitter Uyardı: Twitter Şifrenizi Değiştirin

Bugün Twitter, bazı kullanıcıların parolalarının sadece Twitter çalışanları tarafından erişilebilen bir günlük dosyasına düz metin olarak kaydedildiğini keşfettikten sonra üyelerine parolalarını değiştirmeleri için uyarı gönderdi. Şirket, Twitter kullanıcılarının çoğuna gönderilen bir mesajda şunları söyledi:

”Kısa bir süre önce, dahili bir kayıtta kopyalanmayan parolaları depolayan bir hata tespit ettik. Hatayı düzelttik ve soruşturmamız devam ediyor. Herhangi birinin güvenliği ihlali veya yanlış kullanım belirtisi görünmüyor. Önemle, bu şifreyi kullandığınız tüm servislerde şifrenizi değiştirmeyi düşünmenizi rica ediyoruz.”

Bir blog yazısında, Twitter Baş Teknoloji Sorumlusu Parag Agrawal, Twitter’ın , şifrelerin matematiksel temsillerini depolamak için Bruce Schneier’in Blowfish şifreleme algoritmasına dayalı bcrypt karma işlevini kullandığını yazdı . Agrawal, “Bu, sistemlerimizin parolalarınızı açığa çıkarmadan hesap kimlik bilgilerinizi doğrulamasına olanak tanır.” Dedi. “Bu bir endüstri standardıdır.”

Ancak bir kodlama hatası nedeniyle Agrawal, “şifreleme işlemi tamamlanmadan önce şifreler dahili bir günlüğe yazılmıştır. Bu hatayı kendimiz bulduk, şifreleri kaldırdık ve bu hatanın tekrar olmasını önlemek için planlar uyguluyoruz.”

Her ne kadar parolaların Twitter dışındaki kişilere geçme olasılığı nispeten düşük olsa da, birisinin, şifrelenmiş parolaları, dosyaları günlüğe kaydetmek için bir kopyasını alma olasılığı vardır. Dolayısıyla, bir Twitter kullanıcısıysanız şifrenizi, etkilenen hizmetlerin yanı sıra şifreyi kullanmış olabileceğiniz başka herhangi bir yerde de değiştirmeniz gerekir.

Twitter için iki faktörlü kimlik doğrulaması uyguladıysanız, hesabınıza erişim riski çok düşüktür, ancak hesap verilerine erişimi olan bir kişi e-postaya ve diğer Web hesaplarına erişim elde etmek için bunu kullanabilir.

Cevap Yaz

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.