Uber Fransa’da Uçak Taksiler Oluşturmak İstiyor

0

Uber Fransa’da Uçak Taksiler Oluşturmak İstiyor

Uber, Fransa’da uçan taksiler oluşturmak istiyor ve yaptığı açıklamada, projeyi geliştirmek için 20 milyon euroluk yatırım yapacağını duyurdu.

Amerikan şirketi Perşembe günü Paris’teki VivaTech teknoloji fuarında duyuruyu yaptı.

Fransa’da önümüzdeki beş yıl içinde tamamen elektrikli dikey kalkış ve iniş uçakları geliştirmek istiyor ve Uber Elevate olarak bilinen uçan taksi projesine 20 milyon euro harcayacak.

Bu, Kuzey Amerika’nın dışındaki ilk teknoloji merkezi olan Paris’te yeni bir araştırma ve geliştirme merkezi içerecek. Merkez tamamen uçan arabalara odaklanacak.

Uber, “Fransa, güçlü araştırma ve geliştirme tarihi, dünya standartlarındaki mühendisleri ve dünya çapında havacılıktaki benzersiz rolü ile bir sonraki adımımız için mükemmel bir ev.” Dedi.

Paris araştırma merkezi, tamamen uçan arabalara odaklanacak ve hava sahasındaki yasal kısıtlamaların çok büyük olması nedeniyle hava sahası yönetimine yönelik araştırmalar gerçekleştirecek.

Uber, aynı zamanda gerçek zamanda, enerji depolama ve şarj sistemlerinde de iletişime bakacağını söyledi.

VivaTech Dara Khosrowshahi’nin eş organizatörü, Uber Elevate’nin 2025’ten önceki gün ışığını göremediğini söyledi.

Khosrowshahi, Les Echos gazetesine verdiği demeçte, “Elevate projesi, ‘süper şehirler’ içinde daha uzun mesafeler için toplu taşımacılığa üçüncü bir boyut eklemekle ilgili ve 2025 ve sonrasında gelişen ilk ticari uygulamaları görüyorum.”

Şirket ayrıca Perşembe günü Fransa’daki sürücüleri için sosyal korumayı artırmaya söz verdi.

Fransa, Başkan Emmanuel Macron’un başkanlığında, hızla makine öğrenimi araştırmaları için bir merkez haline geliyor . Google geçtiğimiz günlerde , ülkede derin bir eğitim ekibi kurduğunu ve Facebook’un da buradaki Yapay Zeka ekibini ikiye katlamayı planladığını söyledi. Sebep, Fransa, ülke çapındaki okullarda çok sayıda Yapay Zeka mezunu üretmekte ve öğrencilerin sayısını ikiye katlamak amacıyla yapay bir yapay zeka programı oluşturmayı planlamaktadır.

 

Cevap Yaz

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.