Para Ekonomi Blogu Borsa Dolar Euro Altın Pazarlama Reklam Haber analiz Paranomist iibf iktisadi bilimler fakültesi Haberleri ingilizce makaleler piyasalar

Vakıfbank Reklamı ve Firma Tanıtım Çeşitleri

0

Vakıfbank Spor Sarayı Reklamı ile sosyal pazarlamaya dahil edilebilir bir filmle kendini tüketicilere anlatmakta.

Sosyal pazarlama şirketlerin kendi çıkarlarının yanında daha üst amaçlara ulaşmak için faaliyetlerini düzenlemesidir. Bu nedenle Bankanın reklamındaki gibi Türkiye’de ihtiyaç duyulan sporculara destek faaliyetine o da ortak olmuştur.

Reklamda kullanılan metin ve ifadeler de bankanın kendini buna adadığını ve daha üst bir amaç için çalıştığını gösterir.

Firmaların hazırladığı bu tür reklamların diğer bir yönü de kendi elleriyle yine kendi tanıtımlarını yapmalarıdır. Firma bunu kendi yaptığı takdirde olumlu olan yönlerini ortaya çıkarır. Fakat tanıtımın bir de olumsuz ayağı vardır, o da, çoğu zaman haber ya da çeşitli yayınlar aracılığıyla karşılaştıklarımızdır. Örneğin çevreye zararlı atıklarını dışarıya atan bir firmanın haberi ya da çalışanlarına ücretlerini zamanında ödemeyen patronlar, bazen de tüketiciyi yanıltarak ürün pazarlamak isteyen firmaların haberlerini duyduğumuz gibi. Bunlar da Vakıfbank’ın Spor Sarayı reklamının aksi olan reklamlardandır.

Sosyal Bilimler Uzmanı; hayata olumlu katkılar yapmak için kalemini, topluma faydalı olmak için de ilmin derinliğini kullanan acemi bir profesyonel.

Cevap Yaz

Your email address will not be published.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.