whatsapp Business Uygulaması Nasıl Kullanılır?

0

Birkaç yıl önce Facebook, Whatsapp’ın iş dünyasına hitap edecek ve müşterileriyle daha iyi iletişim kurmaya yardımcı olacak bir versiyonunu oluşturacağını belirtti. Her zaman yaptıkları gibi sözlerini yerine getirdiler. Artık Whatsapp Business hayatta.

Ama asıl soru şu ki, her zaman bildiğimiz Whatsapp’ı kullanarak nasıl iletişim kurabiliriz?

Whatsapp Business’i kullanmanın yöntemleri:

İşletmenizi yerelleştirin : İşiniz için kişisel whatsapp kullanmanın en önemli kısımlarından biri, şirketiniz için uygulamanın yeterince güvenilirlik kazandığınızı bilmek.
İş profili ile şirketinizin adresini, web sitesini, çalışma saatlerini belirtebilir ve şirketinizin ne yaptığını veya vizyonunuzu açıkça belirtebilirsiniz.

“WhatsApp Business Profili” oluşturmak için: WhatsApp Business Uygulamasını Açın> Uygulamanın sağ üst köşesinde 3 nokta olarak belirtilen menü düğmesine> Ayarlar> Business ayarları> Profil’e dokunun.

Mesajlaşma en iyisi: İş saatlerini ayarlayarak ve olağanüstü bir “Away Message” oluşturarak, daha az müşteri kaybettiğinizi, bir sonraki adımı gösterdiğinizden ve hatta onlara geri döndüğünüzde onları bilgilendirdiğinizden emin olabilirsiniz. Bu onları duyuldukları gibi hissettirir ve ayrıca yanıt vermekle yükümlü olursunuz. Ayrıca, “Hızlı yanıtlar” özelliğini kullanarak, müşterilerinizden aldığınız soruların veya iletilerin bazılarına, bu sorular için bir geri bildirim mekanizması oluşturmanıza yardımcı olan belirli yanıtları da ayarlayabilirsiniz.

Mesajı etkinleştirmek veya düzenlemek için: Ayarlar> Business ayarları> Uzakta mesaj> “Uzakta mesajı etkinleştir” seçeneğine gidin ve ardından isterseniz mesajı düzenleyin.

“Uzak mesaj ayarları” nda, mesajın görünmesini istediğiniz zaman kolayca programlayabilirsiniz. Bu üç farklı seçenekle birlikte gelir – Her zaman gönder, Özel program ve çalışma saatleri dışında.

Müşterilerinizi daha iyi izleme için etiketleyin: Oluşturduğunuz siparişlerin miktarına veya işinizin niteliğine bağlı olarak, müşterinizin adlarını “Michael ilk sipariş” gibi farklı anekdotlar ile kaydetmeniz gerekir. Müşterilerinizi en basit yollarla etiketlemenize rağmen, çeviri sırasında veya diğer tüm istemcilerin ortasında kaybolabilirler. Ancak, bununla birlikte, müşterilerinizin işletmenizde durum değişikliği olması durumunda etkili bir şekilde kategorilere ayırabilirsiniz. Örneğin, müşterileri “Düzenli, Bekleyen emirler, Promosyon müşterileri” ve daha fazlası olarak etiketlemeye başlayabilirsiniz.

Müşterileri etiketlere eklemek için: Müşterinin sohbet sayfasındaki menü düğmesini tıklayın ve ardından bir etiket seçin ve kaydet’i tıklayın.

Yeni etiketler eklemek için: Müşterinin sohbet sayfasındaki menü düğmesine tıklayın ve ardından “Yeni etiket” e tıklayın.

Cevap Yaz

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.