WhatsApp Grup Sohbetlerinde Güncelleme Yapıyor

0

WhatsApp Grup Sohbetlerinde Güncelleme Yapıyor

Sohbet platformu WhatsApp, grup sohbetleri için yeni özellikler listesiyle gruplara bir düzenleme sunuyor. 15 Mayıs’ta WhatsApp bir duyuru yayınladı, grup sohbetleri için üyelere ek kontroller verirken hızlı bir şekilde neleri kaçırdıklarını yakalamalarına olanak tanıyan çeşitli güncellemeleri de yapmaktadır.

İlk değişiklik, grup sohbetinin amacını ve yönlerini açıklığa kavuşturmak için gruplara kısa bir açıklama sunar. Yeni bir kullanıcı katıldığında bu açıklama en üstte açılır. WhatsApp, grupların bu belirli grubun amacını, yönergelerini veya konularını açıklığa kavuşturmak için açıklama alanını kullanmasını önerir.

Başka bir yeni araç, yöneticilerin konuya, simgeye ve açıklamaya yapılan değişikliklerin kısıtlanıp kısıtlanmayacağını seçmelerine izin verir. Bu seçenek, yöneticilerin hangi üyelerin bu değişiklikleri yapmasına izin verileceğini seçmesine izin verir. Yöneticiler yönetici izinlerini iptal edebilir ve grubun oluşturucusunun gruptan kaldırılmasını da engelleyebilir.

Sohbetten uzak kaldıktan sonra yakalanan grup üyeleri için, yeni bir yakalama seçeneği, kaçırdıklarınızı tekrar hatırlamanıza yardımcı olur. Sohbetin sağ alt tarafındaki @ düğmesine dokunmak, mesajlarınızla ilgili tüm sözleri ve yanıtları vurgulayacaktır. WhatsApp, aracın, kullanıcıların sohbetten uzak kaldıktan sonra bir grup içinde akıcı bir şekilde hız kazanmalarına yardımcı olmak için tasarlandığını söylüyor.Grup bilgi sayfası içinde, üyeler artık diğer grup katılımcılarını arayabilir.

Duyuru blogu yazısında, “Gruplar, WhatsApp deneyiminin önemli bir parçası olmuştur, ister dünya çapında bağlanan aile üyeleri, ister yıllar boyunca iletişimde olan çocukluk arkadaşları olsun,” diyor. “WhatsApp’da destek arayan yeni ebeveynler, çalışma toplantıları düzenleyen öğrenciler ve hatta doğal afetler sonrasında yardım çabalarını koordine eden şehir liderleri gibi gruplar halinde bir araya gelen insanlar da var.”

Grup görüntülü görüşme, uygulamaya, yalnızca iki kişi arasındaki görüntülü sohbetlere izin verilen önceki aramalar özelliğini genişleterek toplu konuşma şeklinde uygulamaya doğru ilerliyor. En son güncelleme, sohbet uygulamasının Instagram Facebook ve F8 konferansı sırasında duyurulan bir özellik olan Instagram ve Facebook videolarıyla uyumluluğundan sonra geldi.

Grup odaklı güncellemeler, hem iPhone hem de Android kullanıcıları için bugün 15 Mayıs tarihinde kullanıma sunuldu.

Cevap Yaz

Your email address will not be published.