WhatsApp Gruplarına Siri Üzerinden Mesaj Gönderebilirsiniz

0

IOS işletimi için WhatsApp, Siri kullanarak doğrudan WhatsApp gruplarınıza mesaj göndermenize izin verme özelliğini gertirdi. Bu özellik ile 2.18.80 sürümüne güncellendi . Temel olarak, WhatsApp içerisinde 2016 yılında ilk defa gelen Siri entegrasyonunu , sesinizi kullanarak bireysel WhatsApp mesajlarını gönderme yeteneğiyle genişletildi . Grup mesajları için Siri desteğinin yanı sıra, iPhone için güncellenen WhatsApp’ın, doğrudan bildirim başlıklarına görüntü ve GIF göstermesi bildirildi. Ayrıca, bildirim başlığında Peek ve Pop hareketlerini de kullanabileceğiniz gibi, WhatsApp’a erişmeden GIF’leri önizlemek için bildirimi aşağı doğru kaydırabilirsiniz .

En son güncellemeyle, iPhone için WhatsApp artık WhatsApp gruplarınıza mesaj göndermek için Siri’yi kullanmanıza izin veriyor. Apple cihazınızda WhatsApp’a erişmeniz ve ardından WhatsApp gruplarınızın mesajını yazmanız gerekmez. Bunun yerine, anlık mesajlaşma uygulamasında gruplarınızdan birine önemli bir mesaj göndermek için sesinizi kullanabilirsiniz.

Siri kullanarak bir grup mesajı göndermek için, sadece “Hey, Siri!” komutunu verin veya basılı tutun ve ardından “WhatsApp grubuna [isim] bir mesaj gönderin.” Siri bundan sonra benzer konuya sahip birden fazla grup varsa size bir grup listesi gösterir. Listeden doğru gruba dokunduktan sonra, mesajınızı söylemeniz ve sesli asistandan aynı şeyi grubunuza göndermesini istemeniz gerekir.

Ayrıca, medya otomatik indirme seçeneği Fotoğraflar için devre dışı bırakılmışsa, kullanıcıların görüntüleri ve GIF’leri doğrudan bildirimden de indirebileceği bildirilir. Üstelik, kullanıcılar, GIF’leri Peek ve Pop hareketlerini kullanarak önizleyebildikleri söyleniyor. iPhone 6s ve üzeri veya bildirimleri hızlıca kaydırarak . WABetaInfo, bu özelliğin iOS 10 ve daha yeni sürümler için çalıştığını iddia ediyor.

IPhone için güncellenmiş WhatsApp , Apple App Store üzerinden indirilebilir . Uygulama, iOS 7.0 ve sonraki sürümleri çalıştıran ve 166.3MB boyutunda olan cihazlarla uyumludur.

Cevap Yaz

Your email address will not be published.