Youtube Abonelik Sistemine Geçmek için Müzik Dinleme Sırasında Yoğun Reklam Yayınlayacak

0

Youtube Abonelik Sistemine Geçmek için Müzik Dinleme Sırasında Yoğun Reklam Yayınlayacak

YouTube, kullanıcıları ücretli bir yayın hizmetine çekmek için reklamlara cok sıkılıkla yer verecektir. Çok sayıda müzik videosu izlerseniz daha fazla reklam görebilirsiniz.

Yoğun YouTube kullanıcıları yakında müzik videoları arasındaki reklamlarda bir artış görecektir. YouTube’un küresel müzik başkanı Lyor Cohen, Bloomberg’in müşterilerine YouTube tarafından geliştirilmekte olan bir premium müzik yayını hizmetine abone olma stratejisinin bir parçası olduğunu söylemiştir.

Cohen yaptığı açıklamada, bir abonelik ile ödeme yöntemini başarabilir ise, daha fazla reklamın, müzik endüstrisinde yetersiz gelir ve telif hakkı ihlalleri nedeniyle eleştirilen YouTube’un itibarını artıracağını umuyor.
Cohen ayrıca şu satırlara yer verdi, “Abobnelik sistemiyle bunu yaptıktan sonra, bana güvenin, tüm bu şikayetler (gelir ve ihlaller hakkında) azalacak ve insanların bu durum hakkında yazılan yazılar azalacaktır.” Bloomberg mesela reklamcılık yoluyla yaklaşık 10 milyar dolar gelir elde ettmiştir. Bu da göz ardı edilememesi gereken bir diğer boyutudur.

Yaklaşan abonelik hizmeti “özel müzik videoları, oynatma listeleri ve müzik hayranlarına hitap edecek diğer teklifleri de içerecektir.” Spotify ve fizy gibi abonelik yöntemi ile hem kullanıcılara özel listeler ve vidolara de yer verilecektir.

“Usta bir iktisatçı…bir dereceye kadar matematikçi, tarihçi, devlet adamı ve filozof olmalı…Geçmişin ışığında, geleceği amaçlayarak bugünü çalışmalı. İnsan doğasının hiçbir parçasını, dikkatinin dışına atmamalı…Bir sanatçı kadar soğuk ve dürüst, buna karşılık bazen bir siyasetçi kadar dünyaya yakın olmalıdır.”. John Maynard Keynes

Cevap Yaz

Your email address will not be published.