YouTube Reklam Yayınlama Stratejisini Değiştiriyor

0

YouTube, atlanamayan reklamları platformunda genişletiyor.

Günümüzde şirket , YouTube’da içerikten para kazanabilen tüm içerik oluşturucuların kısa bir süre sonra tüm videolarda atlanamayan reklamları açabileceğini duyurdu. Değişiklik önümüzdeki günlerde yayınlanacak ve uygun içerik oluşturucuların gösterge tablosunda bir bildirim alacak.

Reklamveren firmalar genellikle içerik oluşturuculara atlanamayan reklamlar için genellikle daha fazla ödeme yapar. Bu nedenle, bu durum YouTube kullanıcılarının içerik satın almasını kendi platformuna bağlı kalmaya ve daha fazla içerik üretmeye teşvik etmenin bir yolu olabilir.

Bir içerik oluşturucu, atlanamayan reklamları açarsa, daha önce yayınlanan videolar kanallarında bile bunlardan yararlanabilir.

YouTube, içerik oluşturucuların atlanamayan reklamları toplu ekleyip kaldırmasına ve bu tür reklamları içeren videolardan kitle etkileşimini ve gelir akışını izlemesine izin vermek için bir araç da eklemektedir.

Değişiklikler herkes için platformda atlanamayan daha fazla reklam anlamına gelirken, YouTube bu reklamların her birini 20 saniyede sınırlandırdı.

Cevap Yaz

Your email address will not be published.